Az egyesület véleménye szerint szükségtelen a beavatkozás az önszabályozási folyamatba, a tervezet ellentétes az EU vonatkozó irányelveivel. Megfogalmazásuk szerint az internettel kapcsolatos törvényeket csak abban a mértékben szabad módosítani, amennyiben a világháló gyakorlata és az EU jogharmonizációs kötelezettség indokolja. Nem ért egyet az MTE a törvénytervezetnek a kéretlen levelekkel kapcsolatos opt-out megoldásával, miszerint a leveleket kapó félnek kell jeleznie, ha azok számára nemkívánatosak.
Az MTE az opt-in eljárást támogatja, ahol a felhasználónak kell jeleznie, hogy kíván-e kéretlen leveleket kapni. Az egyesület nevében szólók hangsúlyozták, hogy szervezetüket partnerként kezelik a törvény előkészítői, folyamatos a konzultáció és maguk is támogatják a kormányt az elektronikus kereskedelemmel kapcsolatos törvénymódosítások előterjesztésében, felajánlják szakmai segítségüket, hogy a törvényi szabályozás elősegíthesse az önszabályozás folyamatát.
Az MTE a szerzői jogokat kezelő szervezetekkel (Artisjus, HUNGART, FILMJUS, MAHASZ ) megállapodást kötött az értesítési és eltávolítási eljárás-ról, eszerint, a jogkezelő szervezetek jogosultak értesíteni az internetes tartalomszolgáltatót arról, hogy valamely közösségi oldalukon nem jogtiszta művet helyeztek el. A megállapodás alapján, a tartalomszolgáltató a beérkezett észrevételezés esetén köteles azonnal eltávolítani a kifogásolt művet, az elhelyező felhasználót pedig értesíteni a történtekről. Amennyiben az illető felhasználó 12 órán belül reagál és hiteles személyi adatokkal kiállva vallja, hogy rendelkezik a kérdéses mű szerzői jogával, akkor a tartalmat a szolgáltatónak vissza kell helyeznie és a továbbiakban a jogvitát és eljárást a közös jogkezelő szervezet már a felhasználó ellenében folytatja. Ha a megadott időn belül nem érkezik reagálás, akkor az eltávolítás érvényben marad. Az eljárás révén a tartalomszolgáltató mentesül a felhasználó esetleges szerzői jogsértése okán őt terhelő felelősség alól. A létrejött megállapodás európai viszonylatban is az elsők közé tartozik a témakörben és harmonizál az Európa Parlament irányelveivel. A megállapodás a felhasználói tartalmakra vonatkozik, a szerkesztett tartalomra vonatkozóan az MTE szándéknyilatkozatot írt alá ugyanezen szervezetekkel, amelyben az MTE-t a szakma reprezentatív szervezetének tekintik az Internetre vonatkozó különböző jogdíj értékek és módok megállapításának tárgyalásakor, ill. az MTE tagjai a létező legnagyobb kedvezményt kapják elszámoláskor.