1. Ne mindjárt a próbatesztekkel kezdjük, előbb az ajánlott gyártói dokumentumokon rágjuk át magunkat!
2. Továbbá, laboratóriumi gyakorlatokat is végezzünk előtte! A hálózatos témák gyakorlásához használjunk olyan emulátorokat, mint például a WMWare vagy a VirtualPC!
3. Ne a tesztek bebiflázására törekedjünk, tehát ne használjuk túl sokszor!
4. Leginkább arra jók a tesztek, hogy megkeressük a gyenge pontjainkat.
5. Az első tesztmenetben válaszoljunk azonnal, hogy ezután megnézhessük a lehetséges válaszok értékelését és hátterét (Learn Now menügomb)!
6. Azért ellenőrizzük is a teszt helyes válaszait a referencia dokumentációban (a teszt készítői is tévedhetnek, és jó tudni, merre van a téma az anyagban).
7. Eleinte csak lassan rágjuk át magunkat a teszteken!
8. Írjunk jegyzeteket a tesztek kidolgozása közben (na, ez az éles vizsgán nem tehető meg!)!
9. Az ismétlésekkor ne csak a gyengéink javulását figyeljük, hanem élvezzük tudásunk javulását is, de azért nézzük meg a hátteret ismét, hogy nem csak vak tyúk is talált szemet effektus áldozatai lettünk-e!
10. Az éles vizsgára csak három-négy próbateszt után merjünk vállalkozni, továbbá, miután a gyártói dokumentációkat is elég alaposan megismertük, és elég gyakorlatot is szereztünk.
Aki még nem Cramsession tag, az mindenesetre előbb regisztrálja magát, mert a kedvezmények csak akkor érvényesek. Célszerű megrendelni a Cramsession hírleveleit, amelyek az egyik legnagyobb IT oktatási forráshelyről szállítanak információkat. Angolul. De ne felejtsük, hogy ma már a komoly gyártói vizsgákat csak angolul lehet letenni! Ezen ugyan lehet háborogni, de a realitás az, hogy a rohanó technika miatt észtvesztően gyorsan változó információk folyamatos tömeges fordítása gazdaságosan szinte reménytelen.