Világviszonylatban a Microsoft megőrizte kapitalizációját (376 milliárd dollárt ér a cég a 2000-es pénzügyi év végén és 375 milliárd a mostani értéke), ez a többiek (GE, Cisco, Intel) jelentős értékvesztése miatt elegendő volt arra, hogy a Microsoft újra a második helyet foglalja el a General Electric mögött. A 25,3 milliárd dolláros árbevétel tízszázalékos növekedést jelent ismét, ugyanakkor profittermelésben most először megtört a végig egyre magasabb oszlopokat mutató grafikon. A tavalyi 9 milliárdról kissé visszaesett a nyereség, ám a 7,3 milliárd dollár így is tíz legnagyobb profitot elért vállalat közé sorolja a Microsoftot.
A fenti adatoknál is büszkébben említett Vityi Péter egy 5 milliárd dolláros számot, ennyit fordít a szoftveróriás fejlesztésekre.
Ha már a jövőt meghatározó fejlesztési költségek szóba kerültek, a sajtóbeszélgetésen a Microsoft Magyarország ügyvezetője kitért a jövő konkrét eseményeire, termékbejelentéseire is. A cég nem akármilyen pénzügyi évet kezdett el júliusban: most szeptember 20-án mutatja be Jean Philippe Curtois EMEA-elnök Budapesten a magyar Office XP-t, novemberben jön a magyar Windows XP, a tél végén a Visual Studio .NET, majd a Windows .Net Server, és még ebben a pénzügyi évben az X-Box. A Microsoft Magyarország sokat fordít (mintegy 120 milliót) a technológia transzferre: 15 esemény lesz a Technet eseménysorozat keretében, plusz lesz újság és webszolgáltatás az informatikusoknak, a fejlesztők pedig az évi két konferencia mellé egy portált is kapnak, amit a BME-vel közösen készít a Microsoft, részt vehetnek a Visual.Net Béta-programban, és hozzájuthatnak a 4 CD-s tréning-anyaghoz is.