A csütörtökön megrendezendő Santa Clara-i (Kalifornia) Rambus Developer Forum konferencián a társaság bemutatja az új, következő generációs, Yellowstone nevű adatátviteli technológiáját. A jelenleginél nagyobb jelsebességet alkalmazó adatátviteli technológia drasztikusan megnövelheti az adatok áramlásának gyorsaságát az alaplapi chipek között. A Rambus-nak jelenleg két adatátviteli technológiája van, az RSL (Rambus Signaling Level), valamint a nagyobb sebességű QRSL (Quad Rambus Signaling Level). Ez utóbbi elődjénél kétszer gyorsabb adatkommunikációt biztosít. A Yellowstone ezek mellett egy újabb lépcsőfokot jelent majd. A három technológia természetesen együttműködhet a rendszerekben, akár különböző feladatot ellátva is.
A Rambus egy új, nagysebességű I/O rendszert is bemutat csütörtökön: A RaSer (Rambus Serializer/Deserializer - Rambus Sorosító/Párhuzamosító) nevű technológia chipeket, vagy akár számítógépeket is összeköthet a jövőben, és meggyorsíthatja a hálózati eszközöket is. Az egy-, két- és négycsatornás kialakítású rendszer maximálisan 12,5 Gbit/s sebességre képes.
A pereskedéseiről elhíresült társaság az új technológiák mellett a Rambus DRAM ütemtervét is ismertetni fogja. Júniusban a társaság azt állította, 2005-re elkészíti a 9,6 Gbit/s sebességű Rambus DRAM chipeket. Addig azonban még jónéhány lépcsőfok hátravan, amelyről a társaság bővebben is be kíván számolni.
Egyes hírek szerint a Rambus a RDF konferencián egy új, Rambus DRAM-alapú chipkészletet is be fog jelenteni, amelyet azonban nem az Intel készít. A gyártóról egyelőre csak találgatni lehet, de valószínű, hogy a tajvani ACER Labs. Inc.-ről (ALi) van szó.