Az ellenőrzés során kiderült, hogy valóban vannak - méghozzá nagy számban - ilyen esetek, ezért a rendőrök helyben hagyás mellett számítógépek tucatjait foglalták le. E kategória azt jelenti, hogy a lepecsételt gépeken tovább dolgozhatnak ugyan, de szoftverjüket használójuk nem változtathatja meg.
A rendőrök a gépeken lévő adatokat floppyra átírva "lefényképezték" és magukkal vitték a nyomozás érdekében.
Az illegális szoftverprogramok többsége - a vizsgálat eddigi megállapítása szerint - víruskereső programok, angol-magyar szótár, különféle rendszerprogramok, Windows-programok, amelyek után feltehetőleg nem fizettek jogdíjat a felhasználók. Ezért a nyomozás szerzői jogok megsértése vétségében indult.
Ha a vád bebizonyosodik, akkor a bíróság mérlegelheti a társadalmi veszélyeztetés mértékét, s pénzbírsággal, vagy akár két év börtönnel is sújthatja a tetteseket.
A rendőrség - húzta alá az alezredes - most áttekinti a BSA-t - az Ügyviteli Szoftverek Gyártóinak Egyesülete névjegyzékét -, amiből esetleg támpontot kaphatnak annak kiderítésére, hogy kik telepíthették a gépekre a programokat.
Horváth-Magyary Nóra, a Coca-Cola Beverages Magyarország Kft. sajtószóvivője az MTI-nek megerősítette: a cég együttműködik a rendőrséggel, hiszen a cégnek is érdeke a számítógépek használatánál a törvénytelenségek feltárása. A Coca-Cola belső szabályozása szerint csak az interneten vagy az általa telepített programok használhatók fel az üzemben. Tájékoztatása szerint a nyomozás, illetve a gépek lefoglalása a termelést nem hátráltatja, továbbra is rendes üzemmenet szerint működik a gyár.