A minimális havi előfizetési díj 10 USD, ami azért még egy magyart sem tud talán teljesen a földre küldeni. Ezért néhány kreditpontot kapunk, amely az olvasásra kiválasztott könyvek arányában csökken (vagy nő, ha lemondunk valamit). Az akcióban résztvevő kiadók: Addison-Wesley, Adobe Press, Alpha Books, O'Reilly, Peachpit, Prentice Hall PTR, New Riders, Que és a Sams Publishing. Havonta cserélhetjük a kiválasztott könyveket, mint a könyvtárakban.
Nos, amióta pár magyar nyelvű szakkönyv is el-elérhető online (pl. SAMBA), egy ilyenfajta virtuális e-könyvtári szolgáltatás talán már magyar viszonylatban sem volna rossz ötlet. Lehet, hogy talán épp a nem magyar nyelvű szakkönyvek szélesebb körű hozzáférésében lehetne egy ilyen szolgáltatásnak szerepe, úgyhogy pályázati ötletként talán az Informatikai Kormánybiztosság is felfigyelhetne rá, mert kezdeti támogatás nélkül valószínűleg nem lehetne megteremteni. Tulajdonképpen a Magyar Elektronikus Könyvtár nyomdokain kellene kicsit tovább haladni. A szolgáltatás egyrészt kialakíthatna egy új olvasótábort, másrészt a kisvállakozások is jobban hozzá tudnának férni a legkorszerűbb információkhoz, nem súlyos beruházás, hanem elviselhető üzemi költség árán. Egyben a szerzői jogi problémák is javulhatnának. Túl jó? Akkor reménytelen, ugye?
A dolgokat gyorsítandó, talán föl kellene venni a kapcsolatot az InformIT fejlesztőivel (meg üzleti munkatársaival is, talán). Rajtuk keresztül a témában már tapasztalattal bíró kiadókkal. És egyszer már tartalomra is kellene komolyabb pénzeket áldozni! Mondom ezt itt, az e-Magyarország konferencia küszöbén, amelynek szintén egy jó témája lehetne.