Az említett tv-műsort Németország egyik legnépszerűbb tv-csatornája, az ARD készíti, a műsor címe pedig Ratgeber Technik, vagyis Technikai tanácsadó. A műsor készítői augusztusban szó szerint felbéreltek néhány fiatal hackert, hogy törjenek be a HypoVereinsbank online bankügyi rendszerébe, azután pedig töltsenek le különböző információkat a bank ügyfeleiről. Ezen információk közé nevek, számlaszámok, PIN számok és internetes IP címek tartoztak, vagyis minden olyan adat, mely egy bank online rendszerében létfontosságúnak számít. A bank által kritizált adást egyébként vasárnap este sugározta a német televízió.
Bernd Leptihn, a Ratgeber Technik műsor hamburgi készítőinek vezetője a Newsbytesnak elmondta, hogy egyáltalán nem aggódik a HypoVereinsbank által a tv-műsor ellen indítandó peres ügyek miatt. Leptihn, aki egyébként huszonhét éven keresztül vezette a rendkívül sikeres műsort, mostanában azonban már csak a kamerák mögött tevékenykedik, a következőt nyilatkozta: "Tudják, nekem az elmúlt harminc évben voltak különböző törvénybe ütköző ügyeim, melyek következtében számos pert akasztottak a nyakamba, azonban eddig még egyetlen ilyen bírósági pert sem vesztettem el".
Leptihn arról is beszámolt, hogy az ARD televízió jogügyi osztályának szakértői szerint a legutóbbi műsorban közölt oknyomozó zsurnalisztikát a német törvények nem tiltják. Leptihn, az ismert német médiaszemélyiség szerint a HypoVereinsbank által kifogásolt műsorban csak a bank online számítógépes rendszerének hibáira és hiányosságaira szerettek volna rávilágítani, ráadásul ez a téma a nézők nagy részét kifejezetten érdekli és foglalkoztatja.
A HypoVereinsbank számítógépes rendszerein egyébként a sokak által kritizált, számos sebezhető ponttal rendelkező IIS (Internet Information Server) szoftver van telepítve. Lepthin többek között azzal próbál mentegetőzni, hogy amennyiben a műsor készítői bűnözők lennének, akkor a feltört rendszerből akár több millió eurót is ki tudtak volna csalni, erre azonban nem került sor. Stephen Weide, a műsor által felbérelt hackerek egyike elmondta, hogy mindössze 2-3 napba telt, mire sikerült bejutni a bank rendszerébe.