A kongresszus erre a célra létrehozott bizottsága kedden kezdi meg a terrorizmus elleni törvények tárgyalását, melyek részeként fokozott büntetést szabhatnak ki egyes számítógépes cselekmények után.
A készülő törvénycsomag legelső változata nem jutott el az igazi előkészítési fázisba, mivel a New York-i események hatására hirtelen kigondolt szabályozást a személyiségi jogok megsértése miatt visszautasították. Az új csomag neve PATRIOT, vagyis hazafi, de ez valójában a megfelelő eszközök biztosítása a terrorizmus feltárására és megakadályozására kifejezésből képzett betűszó. A PATRIOT új jogosítványokat adna a hírszerző szolgálatoknak és a végrehajtó-szerveknek, törvényesítené bizonyos helyzetekben a korábbinál széleskörűbb információgyűjtést, lehetővé tenné külföldiek amerikai területen történő letartóztatását, a terroristákhoz köthető személyek perbefogását, és az ilyen bankszámlák zárolását. A számítógépes bűncselekményeket is szigorító törvénytervezet ellen az a legfőbb vád, hogy nem határozza meg pontosan a terrorizmus mibenlétét, ezzel lehetőséget adva a későbbi visszaélésekre, mint az az amerikai történelem egy sötét időszakában egyszer már megesett.
Akkor a McCarthy szenátor által vezetett bizottság indított kommunista ellenes harcot az USA-ban, és rengeteg ártatlan gyanúsítottat tett tönkre. Akire egyszer rámondták ezt a jelzőt, többé nem kapott munkát, így egyetlen lehetősége az volt, ha gyorsan megnevez maga helyett több új gyanúsítottat. Ilyen módon vált informátorrá annak idején például Walt Disney is. A törvényhozók is attól tartanak, hogy az egyébként jó szándékú törvénnyel majd alkalmazása során visszaélnek, ha nem fogalmazzák meg precízen a törvény központi fogalmát, a terrorizmust.