Kijelenthetem, hogy az AKO hálózaton az összes olyan információ, adat és dokumentum megtalálható, mely jelenleg az amerikai hadsereg tulajdonában van - nyilatkozta Ryan Samuel, az AKO kifejlesztésében és kivitelezésében segédkező Appian Corporation cég PR-igazgatója.
Samuel elmondása szerint a washingtoni tábornokok és a Tádzsikisztánban állomásozó gyalogosok, sőt még a veterán katonák is hozzáférhetnek majd azokhoz az AKO-n tárolt adatokhoz, melyekhez jogosultságuk van. Az előzetes becslések szerint az AKO-t mintegy 1-3 millió felhasználó fogja naponta használni, ami nagyon komoly számítástechnikai hátteret igényel. A fejlesztők szerint az óriás méretű katonai számítógépes rendszer lelke mindössze hat általános szerver és három dokumentumkezelő szerver, mely kilenc gép egyfajta átjárót biztosít a haderő több száz számítógépes alrendszere között.
A fejlesztők a bejelentés kapcsán elmondták, hogy az AKO integrált IM (Instant Messaging) rendszerrel is rendelkezik, melynek segítségével a harctéren egymástól több kilométerre állomásozó katonák tarthatják egymással a kapcsolatot. Ezenkívül a katonáknak arra is lehetőségük nyílik, hogy lényegében a világ bármely pontján értesüljenek az aktuális időjárási helyzetképről, vagy akár arról is információt szerezhetnek, hogy hogyan kell vezetni egy helikoptert, ha egy Stinger rakéta közeledik felé, a veterán katonáknak pedig adott a lehetőség, hogy az AKO segítségével ellenőrizzék, mennyi nyugdíjra számíthatnak.