A tanfolyam során a hallgatók széles körű ismereteket szereznek az Európai Unió történetéről, létrejöttének okairól, céljairól, feladatairól, megismerik az EU részletes kronológiáját, jelképeit, a legfontosabb szerződések tartalmát, az EU fogalomrendszerét. Hasonlóképp tájékoztatást kapnak az EU külkapcsolati rendszeréről, valamint a működést biztosító pillérekről. Külön szeminárium taglalja az EU intézményrendszerét.
A hallgatók minden egyes szeminárium elvégzése után ellenőrző kérdésekre válaszolnak a tananyagot lezáró weboldalakon. A beérkező válaszokat a központ értékeli ki és minősíti. Az öt sikeres szemináriumokat követő tesztsorozat után a hallgatók záróvizsgát tesznek, melyben a lexikális tudás felmérése mellett kifejtős kérdésekre is válaszolniuk kell. A végzett hallgatók oklevélben részesülnek, melyet szakmailag az Európai Bizottság Magyarországi Delegációja támogat.
Az EU-tanfolyam ismeretterjesztő jellegű, célja a közvélemény-felkészítés. Az alapszintű képzés mellett hamarosan a középhaladó és haladó szintű tanfolyamok is megjelennek majd a portálon. A Dunántúl.hu EU-portál tervei szerint az elkövetkező évben mintegy ötezer hallgató végzi majd az e témában hazánkban egyedülálló kurzust.
A tanfolyam a www.dunantul.hu/eutanfolyam , s decembertől a www.eutanfolyam.hu címen is elérhető.