"Az EU-s csatlakozás előtt álló Magyarország infokommunikációs (ICT) és tartalomipari szektora számára elengedhetetlen, hogy fejlesztési célkitűzéseiről és azok megvalósításáról az Európai Unió informatikai trendjeinek és programjainak maradéktalan ismerete alapján hozzon döntést. Ezt a tájékozódást segíti konferenciánk - immár második alkalommal - a legújabb lehetőségek bemutatásával" - foglalja össze a konferencia egyik fő célját a kiadvány bevezetője.
Programelőzetes
A konferencia nyitó napján hangzik el "A Nemzeti Információs Társadalom Stratégia és a tartalom" című előadás, majd az "eContent program Európában és Magyarországon" előadója ismerteti a szemléleti és stratégiai dilemmákat. Később "A hazai tartalomipar támogatása", "A tartalomipar infrastruktúrája" és "Az információs közvagyon hasznosítása" címmel olyan háttérbeszélgetések zajlanak, amelyeken a meghívottak fejtik ki véleményüket.
A második naptól három szekcióban foglalkoznak a tartalomfejlesztéssel, az elektronikus kereskedelemmel, valamint az elektronikus kormányzat tartalomkialakításának kérdéseivel.
A zárónap programja szintén három szekcióra épül: az "Adatbázisok az interneten és a digitális szellemi jogok" címmel a kapcsolódó jogi kérdéseket vitatják meg a résztvevők, később pedig az "EU és hazai multimédia-tartalom", az "eLearning-eBook", valamint az "Adatbiztonság" témakörét feldolgozó előadások pedig hangzanak el.
Adatbázisok Magyarországon
A Magyar Adatbázis-forgalmazók Szövetsége az elmúlt évtizedben rendszeresen összegyűjtötte a nyilvános vagy üzleti céllal kínált adatbázisokat, és végül három csoportba sorolta azokat. Ennek megfelelően ma "Címtárak/telefonkönyvek", "Cégkatalógusok" és "Cégbírósági cégnyilvántartáson alapuló adatbázisok" fejezetcím alá sorolva bővítik az országban fellelhető adatbázisokat. Ezeket számos, a nyilvántartás pontosságát és az adatbázisok használhatóságát jellemző szempont szerint rendezik táblázatokba, s idén ismét elkészítettek egy olyan tanulmányt, amelyben felhasználói és tudományos szinten egyaránt minden visszakereshetőségi szempont szerint értékelhetők az adatbázisok.