A bevezető előadást Gáspár András, a szövetség elnöke tartotta Rajtunk múlik? Mi múlik rajtunk? címmel, ami - így kérdőjellel - sejteti, hogy a teleházak még mindig keresik a helyüket a mai társadalomban. Még nem igazán megoldott például a kormányzattal a munkakapcsolat, igaz, támogatják az újabb teleházak megalapítását, de - a szövetség véleménye szerint - napi együttműködésre volna szükség, a kormányzatnak feladatokat kellene kiadnia a teleházaknak, amelyek megoldásáért a teleházak rendszeres jövedelemmel rendelkezhetnének. Jobban ki lehetne terjeszteni az internet közösségi használatát, ezt a tevékenységet a teleházak már ma is csinálják, de szervezettebben is tehetnék, ami nem csak a teleházakon múlik.
A kongresszuson - a Teleház utcában - 26 teleház kiállításon mutatta be a tevékenységét.
A kongresszus vendégül látott néhány teleházas vezetőt és tagot a szomszédos országokból, Jugoszláviából, Romániából és Szlovákiából, ahol a teleházak - a magyar példát követve - jöttek létre és egyre jobban működnek.
A kongresszuson kitüntették és megajándékozták a gazdaságban, az arculatteremtésben és az internethasználatban kitűnő, valamint a leginnovatívabb teleházakat. Összesen 11 teleház kapott ajándékot és kitüntetést, az első díjasok egy-egy számítógépet (az Albacomp, illetve a minisztériumok ajándéka), míg a második, illetve a harmadik díjasok pénzjutalmat és a Prím-lapokra egyéves előfizetést nyertek.