Két helyen képeznek ma Magyarországon információbrókereket. Az ősszel második kurzusát indította Bénédict School mellett a Berzsenyi Dániel Főiskolán (http://kit2.bdtf.hu) folyik még e témában kétéves szakirányú oktatás. Az idehaza a fülnek még szokatlan, tevékenységét tekintve is alig ismert, ám tőlünk nyugatabbra a tudásmenedzsment felértékelődésével párhuzamosan mind elfogadottabb, sőt a munkáltatók körében is mind keresettebb foglalkozás első fecskéi a szakma meg- és elismertetése érdekében stratégiai szövetségbe tömörülve megalapították a Magyar Információbrókerek Egyesületét (MIBE), amely december 5-én, a Bénédict Schoollal közösen rendezett A tudásmenedzsmenttől a versenytársfigyelésig konferenciát megelőzően tartotta első közgyűlését.
Dr. Szeleczki Zsolt, a Hewitt Inside Consulting Kft.-től a konferencia előadójaként a tudás fogalma, az idehaza még nehezen helyét találó tudásmenedzsment metodológiájának felvázolása, a vállalati folyamatokba való beépülésének fontossága hangsúlyozása közben az információbróker és a tudásmenedzsment kapcsolatát is igyekezett megvilágítani.
Mikulás Gábor, a MIBE elnökének a tevékenységüket és szaktudásukat bemutató előadásában a tudásmunkások mint a pedagógus, a könyvtáros, az újságíró stb. egyikeként emlegette a megrendelőjük problémája megoldása érdekében információból és tudásból testreszabott információcsomagot készítő infobrókereket. Tevékenységük három fő területeként pedig a tudásdeficit felkutatását, előrejelzését, a cél érdekében az információ legszélesebb körű online és offline elemzését és ezek prezentálását említette.
A hazai információs piacon adódó lehetőségekről az Internet Securitiestől Hidvégi Péter beszélt, míg utolsó előadóként az információbrókerek egyik fontos vadászterülete, a versenytárfigyelés rejtelmeibe az Ultima Data Kft-től Tóth János és Harmados György, a Posystól avatta be a résztvevőket.