A FABICAD Kft. ugyanakkor a piaci igényeknek megfelelően elmozdult a hi-end megoldások irányába is, ennek kapcsán született az IBM Business Partner megállapodás a Catia szoftverek hazai bevezetésére, illetve a MacNeal-Schwendler Corp. (mai nevén MSC.Software) céggel aláírt szerződés a világ legelterjedtebb analízisszoftverei (Nastran, Patran, Dytran stb.) forgalmazására. A térinformatikai terület rohamos fejlődését felismerve a cég tulajdonosai még 1991-ben megalapították a Landinfo Kft.-t, kizárólag térinformatikai szolgáltatások, fejlesztések ellátására. A két cég 10 évig közös telephelyen, közös menedzsmenttel és infrastruktúrával működött. Miután 5-6 éve az Autodesk erőteljesen nyitott a térinformatikai alkalmazások irányába, a kezdetben kizárólag MapInfo alapú alkalmazások és fejlesztések mellett a Landinfo Kft. életében megjelentek az AutoCAD alapú térinformatikai alkalmazások is, s ezáltal igen sok átfedés keletkezett a FABICAD Kft. tevékenységével. Így végül idén tavasszal a két társaság tulajdonosai döntöttek az egyesülésről. Ennek módja a beolvadás volt, amelynek során az átvevő társaság a FABICAD Kft., a beolvadó pedig a Landinfo Kft. lett. Az így létrejövő új cég - amely jelenleg még a FABICAD Kft. nevet viseli - az Autodesk legnagyobb partnere Magyarországon.
Az átalakulás második lépcsőjeként a FABICAD Kft. jelentős tőkeemelés mellett átalakul részvénytársasággá, létrehozva ezáltal az ország legnagyobb, kizárólag CAD/CAE/GIS rendszerintegrációval foglalkozó cégét. Az átalakulásról a társaság tagjai 2001. október 20-án mondták ki a végső szót, de az jogerőre csak a cégbíróság bejegyző határozatának időpontjában emelkedik. A cég új neve Varinex Informatikai Részvénytársaság. Az átalakulás nem érinti a társaság humán erőforrásait, megváltozik viszont a székhelye: november végétől a jelenlegi telephelyhez közel eső, szintén Zuglóban található Kőszeg u. 4. szám alatt lesz, ahol a minden igényt kielégítő, kb. 600 m2-es irodaház kialakításának befejező munkálatai jelenleg is folynak.
1998-ban egy sikeres kutatás-fejlesztési projekt keretén belül állt üzembe az ország első és máig is egyetlen gyors prototípusgyártó berendezése, a Helisys (USA) LOM-2030E típusú gépe. Az Országos Műszaki Fejlesztési Bizottság és az Ipar Műszaki Fejlesztéséért Alapítvány által is támogatott beruházás következtében az RPT-szolgáltatás (RPT: Rapid Prototyping - gyors prototípusgyártás) elérhetővé vált minden innovatív hazai vállalkozás számára. A projekt 2000 márciusában Innovációs Díjat kapott.
A gyors prototípusgyártás lényege, hogy segítségével a 3D-s számítógépes tervek alapján a kézzelfogható prototípusok, ősminták szinte órák alatt elkészíthetők, segítve ezáltal a tervek megálmodóját a "time-to-market" (időben való piacra jutás) célok megvalósításában. Az elkészült prototípusok felhasználhatók marketingcélokra, funkcióvizsgálatokra, de alkalmasak öntőminták, öntőformák, magszekrények elkészítéséhez (rapid tooling) is. Minden olyan öntéstechnológiánál, ahol az öntendő alkatrész formáját mintával alakítják ki (ilyen pl. a homoköntés), a LOM-os eljárással készült minta közvetlenül felhasználható. A FABICAD Kft. mérnökei rengeteg sikeres projektet valósítottak meg az elmúlt 3 évben az apró műanyag alkatrészektől kezdve a komoly méretű és bonyolultságú sebességváltóházak 10-20 darabos prototípus-szériájáig.