Valószínűleg nem szép megadni egy egyéni promóciós linket, de én megkockáztatom, hogy amit nekem elküldtek, azt adom meg a szolgáltatás eléréséhez szolgáló linkben. A biztonság kedvéért azonban megadom azt a linket is, ahol InformIT tagság megszerezhető, ingyen (de tényleg, semmi trükk, és hatalmas információkolosszusra lel, aki betársul!). Valószínű, hogy a 30 napos free Safari-hoz előbb regisztrálódni kell az InformIT-re. Mivel én rég tag vagyok, és működik a kukim, nem tudom kipróbálni, mi lenne, ha nem volnék tag.
Az InformIT tényleg free, de a 30 napos free Safarira történő regisztrálásnál mégiscsak kérnek hitelkártyaszámot. Az indok: nehogy valaki üptre regisztrálja magát egy csomó emilcímmel, és kikölcsönözzön egy vagon e-könyvet, próba ürügyén. Lehet hát, hogy korábbi nem jó tapasztalatokból voltak kénytelenek kiindulni. Azonban ez elég cseles. Mi van, ha a 30. nap lejártakor elfelejti valaki lemondani a szolgáltatást? Esetleg automatikusan lehívják a díjat. Gondolom, ennél jobban működik a rendszer, föltehetőleg rákérdeznek egy levélben, mert arról is dönteni kell, hogy mekkora szolgáltatást veszünk igénybe.
Ha valaki korábban nem olvasta a Safariról szóló cikkemet, annak megismétlem a virtuális könyvtári állomány jellemző paramétereit. Majd félezer szakkönyv teljes értékű elektronikus változata szerepel a kínálatban, olyan kiadóktól, mint az Addison-Wesley, a Prentice Hall PTR, a Cisco Press, az O'Reilly, a New Riders, a Peachpit, a Que and Sams. Az említett 10 USD csak a kezdőösszeg, és 10 pontra jogosít. Egyébként 10, 20 stb. pontot fizethetünk elő. A kölcsönzést havonta módosíthatjuk (bár az első szakasz 45 napos). A könyvek pontértéke változó, a tartalom mélységének a függvényében. A próba azonban most csak négy könyvre vonatkozik, függetlenül attól, hány pontnak számítanak a kikölcsönzött művek.