Mindezeken túl a tanulmány általános tendenciákat felvázoló része azt is megállapítja, hogy a HPTC piac bővülésének mozgatórugói az elkövetkezendő években technikai szempontból elsődlegesen a fürtözési (clustering) technológiák lesznek, márpedig pontosan ez az a terület, ahol a Compaq Alpha-alapú, innovatív TruCluster és Open VMS Cluster ajánlatainak köszönhetően vetélytársaihoz képest a legnagyobb előnnyel rendelkezik.
Az IDC előrejelzése szerint a 2005-ig éves átlagban 13.1 százalékos növekedést megélő HPTC piac legdinamikusabban fejlődő szegmensét az orvostudományi alkalmazások képviselik majd 31.2 százalékos átlagos éves növekedési mutatóval. Ahogy az a Compaq jelenlegi piaci pozícióját elemző részből is kiderült, a cég HPTC stratégiájának egyik legfontosabb fókuszpontját éppen az orvostudományi alkalmazások jelentik, ennek megfelelően az ebben a vállalat által ebben a piaci szegmensben elért pozíció az egyéb területeken elértnél is erősebbnek mondható. Mindezt jól demonstrálja az első teljes emberi géntérképet publikáló Celera Genomics és a Compaq együttműködése is: emlékezetes, hogy eme tudományos áttörés elérésében a tudósok legfontosabb támaszának azok a hálózatba kapcsolt AlphaServer rendszerek bizonyultak, amelyek a Tru64 UNIX és TruCluster szoftverek segítségével több, mint 70 terrabájtnyi adatot menedzseltek a szuperszámítógépek történetének egyik legkomplexebb projektjében.
További érdekesség, hogy az IDC 2002 második felétől kezdődően az Intel 64-bites megoldásának, az IA-64-nek egyre fokozódó előretörését valószínűsíti. Mindez teljes összhangban áll a Compaq azon stratégiai koncepciójával, miszerint valamennyi szerverplatformját - beleértve a HPTC piaci sikereket megalapozó AlphaServer sorozatot is- még az évtized közepe előtt IA-64 alapokon konszolidálja.