A világ első hálózati információszolgáltató vállalkozása 30 éve, 1972-ben született meg, mikor Roger K. Summit megalkotta az azóta is Dialog névre hallgató üzleti célú információkereső rendszerét. A rendszer akkor is, ma is online működik, ami ma természetesen hangzik, de érdemes belegondolni, hogy a TCP/IP protokoll csak egy évvel később, 1973-ban született meg. A vállalkozás ma a kanadai The Thomson Company tulajdona.
Ma a Dialog Corporation
www.dialog.com 800 millió rekordhoz biztosít hozzáférést, ami 13 terabyte-nyi információt jelent. Hogy könnyebb legyen elképzelni, mindez megközelítőleg 8 milliárd oldal szöveget és 4 millió képet tesz ki. A hozzáférési idő átlagban 10 másodperc, ami a kezdetekhez képest bizony nem kis fejlődés. Ez az információvagyon 900 különböző szolgáltatott adatbázisban található. A tudomány és technológia terén ez 150 000 folyóiratot, 1,2 millió disszertáció absztraktját, több mint 2 millió konferencia-előadást jelent. A szellemi örökség adatait tekintve 14 ország nyilvántartott védjegyeit, 60 ország szabadalmait kínálja a Dialog. Ezen felül 6000 üzleti, hírügynökségi és ipari hírforrás, továbbá a világ 60 millió vállalatáról szóló információt, 11 millió befektetési jelentést és 1,5 millió oldalnyi piackutatást szolgáltat. A szolgáltatás évek óta elérhető Magyarországon is, de hazai képviselője csak az idéntől van.
A dotkomvilágban nem jellemző sem a magas vállalati életkor, sem az egyenletes ívű fejlődés. A Dialog ma a világ harmadik legnagyobb információvagyonát kínálja. E tekintetben első a CIA, második a Microsoft. A Dialog azonban - az első kettővel ellentétben - bárki által hozzáférhető.