Detrekői Ákos, a Műegyetem rektora azt emelte ki, hogy az újszerű együttműködés nemcsak az anyagi, hanem a humán erőforrásokat is összekapcsolja, ötvözve a KPMG nemzetközi szakmai tapasztalatát és az egyetem gazdag tudásbázisát.
A KPMG-BME Akadémia oktatási programja a modern üzleti élet meghatározó területeit öleli fel: a hallgatók megismerkedhetnek a legújabb elméleti és gyakorlati megoldásokkal a Nemzetközi Számviteli Standardok (IAS), a legfrissebb jogi változások területén, szó lesz az üzleti hírszerzésről, a gazdasági csalások kockázatairól, illetve a vezetői hatékonyságot segítő eszközökről (változáskezelés, kockázatkezelés, tudásmenedzsment, minőségmenedzsment).
Tomka János, a KPMG operatív vezetője elmondta, hogy a KPMG-BME Akadémia rugalmas, gyakorlatias és interaktív oktatási programot kínál, alkalmazkodva a gyorsan változó gazdasági környezet, illetve a gazdasági szereplők igényeihez. Igény esetén az ügyfelek, cégek és intézmények, illetve iparági csoportok számára speciális, testre szabott kurzusok is indulnak majd. A tanfolyamok kreditpontokkal minősített bizonyítványt adnak, így a képzés pontjai beszámíthatók a további egyetemi tanulmányokba is. A magyar és angol nyelvű oktatás részben az egyetemen, részben a KPMG Váci úti székházában folyik majd. Az oktatók között szerepelnek az egyetem tanárai mellett a KPMG vezető munkatársai, valamint külső szakértők is.