A DT 62,1 milliárd eurós adósságállománnyal küszködik, amit az idén az eredeti tervek szerint 15 milliárd euróval szeretne csökkenteni, jórészt a T-Mobile mobiltelefon-üzletág tőzsdei bevezetéséből. A T-Mobile tőzsdére vitelét azonban az utóbbi egy évben háromszor halasztották el a rossz piaci viszonyok miatt, s a Deutsche Telekom vezérigazgatója, Ron Sommer éppen hétfőn közölte, hogy a német távközlési vállalat adósságcsökkentési terve nem fog teljesülni, ha a mobilszolgáltató leányvállalat elsődleges nyilvános kibocsátása nem sikerül az idén.
A bizonytalan adósságcsökkentési kilátások miatt a DT A mínusz szintű adósi besorolását február végén leminősítést valószínűsítő negatív figyelőlistára tette a Standard and Poor,s nemzetközi hitelminősítő, amely ennek nyomán negatív kilátású felülvizsgálat alá helyezte a Magyar Távközlési Rt. (Matáv) szintén A mínusz vállalati adósi besorolását is.
A hitelminősítő akkori közleménye szerint a Matáv adósi osztályzata mindaddig a DT-ével összhangban mozog, amíg a magyar cég stratégiai befektetője a Deutsche Telekom.
A Standard and Poorshoz hasonlóan februárban a másik nagy amerikai hitelminősítő, a Moody,s Investors Service is bejelentette, hogy visszaminősítést valószínűsítő negatív figyelőlistára helyezte a Deutsche Telekom A3-as (A mínusznak megfelelő) hosszú távú adósi minősítését, ez a cég azonban nem vette külön negatív vizsgálat alá a Matávot.
A DT papírja hétfőn kora este 3,56 százalékos veszteséggel 17,08 euró volt a frankfurti értéktőzsdén. A Matáv részvénye 1,38 százalékos gyengüléssel 1002 forinton végzett a BÉT-en.