- Az idén a kevésbé nyereséges rendszerintegrációs üzletág rovására a hangsúly a két másik, jövedelmezőbb üzletágra tevődik át - mutatott rá a vezérigazgató.
Hozzátette, hogy a tevékenységek átrendeződése ellenére a tavalyi 200 millió forintos nyereség várhatóan szinten marad.
Kürti Sándor szólt arról, hogy az informatikai biztonsági megoldások iránt az utóbbi években egyre inkább fokozódott az érdeklődés, főleg a 2000. évi dátumváltási probléma és a szeptember 11-i események miatt. Cégük tavaly 8 ezer gigabyte-nyi adatot mentett meg, jelenleg 21 nagy céggel állnak üzleti kapcsolatban.
A vezérigazgató szerint az elkövetkező években az informatikai biztonság még inkább előtérbe kerül, amelyet Magyarországon a hónap elején életbe lépett, úgynevezett hackertörvény is gerjeszteni fog.
- Ugyan az informatikai bűnözés elleni harc jogi hátterének még csak a kezdeti lépése valósult meg, ám a jövőben annak szigorodása mindenképp az informatikai kockázatok minimalizálása felé tereli a cégeket - vélekedett Kürti Sándor.
Az 1989-ben még kft.-ként megalakult, jelenleg részvénytársasági formában működő cég 100 százalékban magyar tulajdonban áll. A vállalat jegyzett tőkéje 20 millió forintot, saját tőkéje 250 millió forintot tesz ki.