Összességében a 2002-es évtől a félvezetőgyártók lassú, de biztos fellendülést várnak. A 2001-es 30 százalékos piacösszeomlást követően most 6 százalék körüli bővülési ütemet tartanak valószínűnek.
Az öt japán félvezetőgyártó konszern például 1,5 ezermilliárd jen veszteséget (11,7 milliárd dollár) halmozott fel a március 31-ikén végződött pénzügyi évben. A legnagyobb közülük, a Toshiba az idén 23 milliárd jen konszolidált adózott nyereségre számít, az elmúlt évi 254,02 milliárd jen veszteség után.
Megszilárdult a piaci környezet a DRAM memórialapkákat gyártó vállalatok számára is, amelyeket különösen érzékenyen érintett, hogy a 128 megabites lapkák ára egy dollár alá süllyedt 2001 közepe felé. Jelenleg az ár 4,50 dollár körül van, ez már nyereséges árszint a gyártók számára.
A világ legnagyobb DRAM-gyártója, a dél-koreai Samsung első negyedéves adózott nyeresége 53 százalékkal 1,9 ezermilliárd wonra (1,46 milliárd dollár) szökött fel az előző év azonos időszakához képest, bár ehhez az eredményhez a mobiltelefon alkatrészek keresletének felfutása is hozzájárult. Még az adóssághalmaz alatt nyögő Hynix Semiconductor is 15 hónapja első alkalommal számolt be pozitív eredményről. Az öt tajvani, viszonylag kicsi DRAM-gyártó, a Winbond, a Mosel Vitelic, a Nanya Technologies és a ProMOS a veszteséges negyedik negyedévet követően most mind nyereséggel nyitotta az évet.