A bevezetés a következő területekre terjedt ki: számviteli és pénzügyi terület, automatikus utalás integrálása a Raiffaisen Bank Home banking termináljával, tárgyi eszközkönyvelés, szolgáltatási tevékenységek számlázása, bonusz, illetve az árufogalmi rendszer integrációja.
A számviteli területen a kereskedelmi vállalatokra jellemző módon nagyon nagy a számla- és utalási forgalom (napi 1000-1500 tétel), ami speciális kezelési technikát és megoldásokat igényelt. A tárgyieszköz-kezelés megoldása a korábbi Excel-nyilvántartással szemben teljesen új integrált megoldást jelentett a CBA számára. A szolgáltatási tevékenységek számlázásának kialakítása megalapozta a következő évi logisztikai bevezetést, melynek célkitűzése az anyaggazdálkodás és egy ehhez kapcsolódó vonalkóddal támogatott számlázási rendszer lesz. A bonuszrendszer a CBA saját egyedi rendszere, melyet a Montana összekötött az SAP-val, így a negyedévente kibocsátott bonuszlevelek adatai is kezelhetővé váltak az SAP-ban (ez negyedévente 2-3000 számlát jelenthet). Az áruforgalmi rendszer napi 1000-1500 számlát bocsát ki, ami naponta átkerül az SAP rendszerbe, ahol a számlák további (számviteli) feldolgozása történik.
Néhány speciális folyamat, amelyeket a Montana Rt. e projekt során sikeresen megoldott, s amelyek különösen fontosak egy kereskedelmi vállalat számára: speciális kompenzálási folyamat; importáfa-kezelés; bonuszlevél-kezelés; automatikus fizetés konfigurálása.
A projekt során a legnagyobb energiaráfordítást az adatmigráció jelentette különösen a vevő/szállító törzs kialakítása. A migrálandó adathalmaz is jelentős volt, például a nyitott vevő folyószámlatételek száma több mint 16 000 volt.