Az Antenna Hungária Rt. ebben az évben is szponzorként támogatja a konferenciát, ezen felül a cég kiállítást tart a helyszínen, amelyen bemutatják a földfelszíni digitális műsorszórás különböző vételi lehetőségeit valamint a digitális televíziózáshoz kapcsolódó interaktív szolgáltatási formákat. Az Antenna Hungária Rt. munkatársai - többek között - ezen új technológiában szerzett tapasztalataikról számolnak be a konferencián.
AH Rt., Kárpáti Rudolf
A DVB-T projekt bemutatása
Az Antenna Hungária átfogó tanulmányt készít a földi digitális műsorszórás magyarországi bevezetéséhez szükséges teendőkről. A tanulmány foglalkozik a külföldi tapasztalatok bemutatásával, és ismerteti a jelenlegi magyarországi jogi, szabályozási, műszaki, piaci adottságokat és javaslatot tesz a szükséges előkészítő lépésekre.
A munka során elkészül egy középtávú stratégia terv és modell valamint egy lehetséges üzleti terv-modell is.
AH Rt., Pálya Róbert
DVB-T tesztek az Antenna Hungária telephelyein
Az Antenna Hungária az elmúlt években két DVB-T adóberendezést helyezett üzembe. A beszerzések célja a magyarországi tesztek, mérések elvégzéséhez a szükséges eszközpark biztosítása, hogy hazánk is lépést tudjon tartani a műsorszórás területén megjelenő technológiák fejlődésével.
AH Rt., Árki Zsolt
A digitális földfelszíni televíziós műsorsugárzás méréstechnikája
Az Antenna Hungária az analóg televíziózás világában jól kiforrott, évtizedek alatt folyamatosan fejlődő mérési elvekkel, és ezen vizsgálatokra alkalmas mérőeszközökkel rendelkezik. A digitalizálásnak a műsorszórás területére történő betörésével azonban szükségessé vált a méréstechnika teljes revíziója. A hangátvitel terén használt módszerek alkalmazhatók, de a képminőség, valamint az adás- és vételtechnikai berendezések mérésénél új alapokra kellett helyezni a vizsgálatokat. Az analóg képátvitel mérési alapját a vizsgálósoros mérések képezik. A digitális rendszereknél megvan a lehetőség ezen vizsgálósorok átvitelének, de a korlátozott sávszélesség miatt a hasznos adatsebesség rovására történik, és kevés információval szolgál a valós képminőség tekintetében. A veszteséges adattömörítés hatásait ezek a vizsgálósoros mérések nem tudják kezelni. Az adó és vevőberendezések, valamint az átviteli út vizsgálatánál előtérbe került a bit hibaarány, a modulációs hibaarány mérése, és a fázishibát okozó hatások vizsgálata. Az előadás ebbe az új méréstechnikába nyújt rövid betekintést, felvillantva néhány eszközt is.
AH Rt., Cser Zsolt dr. Nagy László
Megnövelt szolgáltatási minőség az új AMOS platformon
A műsorszóráshoz kapcsolódó digitális jelkezelési technológiák jelentős mértékben fejlődtek az utóbbi 5-7 év során. E fejlesztések eredményeképpen a piacon elérhető eszközök teljesítőképessége lényegesen nagyobb lett, mint a korábbiaké. Az Antenna Hungária által 1996-ban üzembe helyezett műholdas digitális platform európai vonatkozásban az elsők között volt. Az alig 6 éves platform felújítása az időközben bekövetkezett gyors fejődés következtében egyre sürgetőbbé vált. Az előadás ismerteti az új platform felépítését és főbb jellemzőit. Bemutatja azokat a képességeket, amelyekkel az előző platform még nem rendelkezett, mint pl. a statisztikus multiplexálás, az adaptív zajszűrés vagy a hozzáférés korlátozása.