- Az innovatív társaságokra szakosodott kockázati tőkebefektető Esther Dyson, és az iEurope Fund tulajdonszerzése olyan fejlesztéseket tesz lehetővé, amellyel a cég piacvezetővé válhat Cseh-, Lengyel- és Magyarországon, valamint más országokban is megjelenhet - jelezte az ügyvezető igazgató. Hozzátette: a tőkebevonás az elmúlt egy évet tekintve egyedülálló a régióban, hiszen kizárólag internettel foglalkozó cégbe a Vaterán kívül nem fektettek be.
Valner Szabolcs kifejtette: a társaság Csehországban a látogatottság szempontjából már piacvezető, és Magyarországon és Lengyelországban is azzá válik reményeik szerint. A szakember a magyar fogyasztók közötti internetes aukciós piac nagyságát az idén egymilliárd forintra becsüli, ami várakozásai szerint jövőre a többszörösére nő. Megjegyezte, hogy ez a szám nem tartalmazza a fogyasztók közötti internetes aukció mellett létező, cégek közötti piac forgalmát.
Az ügyvezető igazgató a 2000-ben alapított magyarországi cég árbevételéről, eredményeiről nem kívánt szólni, azt viszont elárulta, hogy az idei év végére nullszaldóra, jövőre pedig már nyereségre számítanak.
A társaság főleg elektronikai cikkek és gyűjtői termékek aukcióját bonyolítja le úgy, hogy a cégek által kínált termékek árából 5-10 százalék jutalékot számol fel. A magánszemélyek közötti kereskedelem után jelenleg még nem számol fel jutalékot a vállalat.
A három országban külön működő Vatera leányvállalatok tulajdonosa hivatalosan az adózási megfontolásokból Hollandiában bejegyzett Vieh Holding BV.
- A cégek felett a menedzsment, valamint a két új befektető rendelkezik, az utóbbiak a tőkebefektetéssel 25 százalék feletti tulajdonrészhez jutottak - fűzte hozzá Valner Szabolcs.