A megbeszéléseken kiemelt helyet kapott az Információs Társadalommal kapcsolatos felelősség is, mivel a minisztérium számít az Akadémia tudományos hátterére, intézmény-hálózatának szaktudására. Szükségesnek tartja továbbá az MTA részvételét a stratégia és a programok kialakításában, véleményezésében. A minisztérium számít az MTA az Információs Társadalommal kapcsolatos kutatási programokban való részvételére - a társadalomtudományok, e-gazdaság, informatikai kutatás, nagysebességű hálózati kutatások - kiemelt EU témaként a grid technológia és az informatikai biztonság területén.
A két intézmény együttműködik a Nemzeti Információs Infrastruktúra Programban is, melyet a minisztérium az Oktatási Minisztériummal közösen gondoz. A minisztérium a program fejlesztési forrásaihoz oly módon kíván hozzájárulni, hogy a kutatók, oktatók és közgyűjteményi dolgozók számára a világszínvonalú Internet szolgáltatást biztosítja. Az új működési mechanizmuson belül nagyobb szerepet szán az Akadémiának, hiszen az MTA alapítóként folyamatos szellemi hozzájárulást biztosít a NIIF programnak.
Szó esett továbbá az űrkutatással kapcsolatos kérdésekről, valamint egy a kutatási eredmények bemutatására szolgáló portál létrehozásáról is. Számos kezdeményezés indul digitális tartalomfejlesztési programok indításával kapcsolatban is (pl. digitális enciklopédia készítése stb.).