2001 decemberében egy szakértői csapat kezdett dolgozni a biztonsági koncepció kibővítésén, egy új tűzfal - megoldás alapján. Először egy költség/haszon/kockázat elemzést hajtottak végre a már meglévő hálózati struktúrát alapul véve. A nagy hálózat kevés kivételtől eltekintve Windows NT alatt fut. 5 db IBM AIX System egészíti a szerverparkot, plusz 3 Apache webszerver áll rendelkezésre Compaq DL 380 gépeken SuSE Linuxszal, amely mind az Omitec cég, mind pedig a postahivatalok számára ellátja az egész szolgáltatást. Miután igen kedvező tapasztalatokat szereztek a SuSE nyilt forráskódú operációs rendszerével és a webszerverrel, úgy döntöttek, hogy kedvező addigi tapasztalatok alapján a SuSE Linux üzleti termékeit is megvizsgálják a biztonság növelése érdekében. A SuSE Linux Firewall on CD megoldást választották, amely akkortájt újnak számított, így először alaposan tesztelték a terméket, amelynek nagyon kedvező volt a teljesítmény/ár aránya. Különösen jónak találták a tesztelők, hogy nagyon rugalmasan lehetett beállítani a szűrőket, amelyek maximális biztonságot adnak és egyben védik az egyes felhasználókat.
A beüzemelés nagyon összetett folyamat volt, mivel a futó rendszert nem lehetett leállítani. Először egy tesztrendszert építettek, melyben a valós komponenseket képezték le. A tesztek után lépésről lépésre kapcsolták rá a tűzfalkonfigurációra a valós komponenseket.
A biztonság üzemzavar esetére is vonatkozik, a leállás megakadályozására két, hasonlóan konfigurált Compaq DL 380 típusú szervert állítottak be fürtözve, de közülük csak egyik dolgozik, a másik őrködik, és üzemzavar esetén azonnal automatikusan átveszi a hibás gép összes funkcióját.
Az osztrák posta projektvezetőjének összegzése szerint a SuSE megoldása igen biztonságos és stabil, nagyon jó ár/teljesítmény aránnyal rendelkezik és egyszerűen üzemeltethető.