- Gordon az amerikai törvények szerint akár 20 év börtönbüntetést is kaphat, a büntetési irányelvek szerint azonban várhatóan végül csak kevesebbet kap majd. A legnagyobb büntetés 10 év a csalásért, és 10 év a bennfentes kereskedésért - mondta Jacobs. Az ítélet előreláthatólag október 29-én születik meg.
Gordont 2001 májusában jelentette fel a Cisco, mivel kiderült, hogy az egykori vezető 1999-ben, elnökhelyettesi pozíciójával visszaélve jelentős pénzösszeget, valamint részvényeket továbbított egy külföldi számlára. Az ügyészek szerint Gordon több, mint 30 ezer Cisco tulajdonú Internet Security Services Group részvényt továbbított a Bahamákra, egy Cisco Systems elnevezésű áltársasághoz, amelyet ő hozott létre, és nincs összefüggésben a San Jose-i (Kalifornia) Cisco Systems-szel. Az ügyészek emellett azzal is vádolják Gordont, hogy rávette a Cisco-t, fektessen 15 millió dollárt a cég által létrehozott Spanlinkbe, amely lépés 10 millió dolláros illegális haszonhoz juttatta az egykori vezetőt.
Gordont 2001 áprilisában rúgták ki a Cisco-tól, miután egy belső vizsgálat fényt derített a csalásokra. A vezető mindemellett belső, céges információit felhasználva kereskedett részvényekkel (bennfentes kereskedés), állítják az ügyészek.