Az eredménynek azonban ára volt: az egy új előfizető megszerzésére fordított átlagos költség a második negyedévben 311 dollár volt az első negyedévi 291 dollár helyett az igencsak versengő piacon. A beruházási költségek 488 millió dollárra emelkedtek az első negyedévi 419 millióról. A vállalat nettó mérlege még veszteséget jelzett, bár ez 296,2 millió dollárra mérséklődött a tavalyi azonos időszak 721,6 milliójáról.
A Deutsche Telekom tavaly vette meg 34 milliárd euróért a VoiceStreamet, és egyebek között ez a költekezése - egy veszteséges vállalatra - sokban hozzájárult az adósság növekedéséhez, az adósságtörlesztési terv kényszerű halasztásához, a Deutsche Telekom hitelminősítői leértékeléséhez, a német cég részvényeinek vészes olcsóbbodásához, végső soron a részvényesek lázadásához, ami nemrég Ron Sommer elnök bukásához vezetett.
A jelek szerint a VoiceStream még mindig inkább viszi a pénzt, semmint hozná. Ez a Deutsche Telekom új vezetését megfontolásra késztetheti: nem lenne-e jobb eladni vagy más céggel egyesíteni a VoiceStreamet. A The New York Post értesülése szerint a Deutsche Telekom befektetési bankokat bízott meg: vizsgálják meg a VoiceStream lehetőségeit, beleértve az eladását vagy egyesítését más céggel. Bennfentesek szerint az AT and T Wirelless Services Inc vagy a Cingular Wireless bevonásáról lehet szó, mivel a VoiceStream önállóan nem állja meg a helyét az amerikai piacon.
A Deutsche Telekom AG szerdán késő délután 10,35 euró volt a frankfurti értéktőzsdén, 4,61 százalékkal olcsóbb a 10,85 eurós keddi zárónál. Szerdán 10,65 eurón nyitott. Ebben a hónapban eddig 11,90 és 10,00 euró, idén eddig 20,45 és 8,14 euró, ötvenkét héten belül 20,84 és 8,14 euró között mozgott.