A működés legszélesebb mutatója, a pénzforgalmi többlet (EBIDTA) 836,9 millió euróra csökkent 837, 4 millióról. A visszaesésért főleg az egyszeri kiadásokat, az önkéntes nyugdíjazások költségeit és a nagyobb értékleírást okolták, mivel sokat ruháztak be mind a vezetékes, mind a mobilszolgáltatás fejlesztésébe, ugyanis monopóliumának tavaly év eleji megszüntetése óta növekszik Görögországban a verseny. Az OTE külföldi terjeszkedéssel is erősíteni akarja pozícióját: részes a szerb és a román távközlési vállalatban, pályázó a bolgár telefontársaság privatizációján, és mobilérdekeltsége van Albániában, Bulgáriában és Örményországban..
A nyugdíjazásoktól 80 millió euró megtakarítást várnak négy év alatt. Jelenleg a létszám 18 ezer, az öt évvel ezelőtti 26 ezer helyett.
Az OTE bevétele a vártnál jobban alakult, 6,6 százalékkal, 2,085 milliárd euróra nőtt 1,956 milliárdról. A mobil üzletágból származó bevétel az összbevétel 29,3 százalékát tette ki az első félévben, a tavalyi első félévi 23,9 százalék helyett. A hazai, az albán, a bolgár és örmény mobilpiacról származó bevétel 43,6 százalékkal 430 millió euróra nőtt.
Az OTE több mint 5 százalékos bevétel-növekedést valószínűsített önmagának egész évre csütörtökön.
Az OTE csütörtök délután 14,68 euró volt az athéni értéktőzsdén, 1,21 százalékkal olcsóbb a szerdai zárónál. A részvény közel 15 százalékot vesztett június óta, az állami részesedés újabb csökkentése óta.