A munkaügyi tárca 200 millió forinttal támogatja azokat a munkaadókat, akik ilyen munkahelyeket hoznak létre, és szintén a tárca biztosítja a távmunkában dolgozni kívánók szakképzésének költségét is.
Kiss Péter elmondta: a kísérleti programnak a segítségével várhatóan 1000 személy kapcsolódhat be a távmunkába.
A miniszter várakozásai szerint, ha a pályázati felhívás októberben nyilvánosságra kerül, akkor - ebből következően - még ebben az évben nemcsak az eredmények születnek meg, hanem elkezdődhet a munkahelyek szervezése is.
- A kísérleti távmunkaprojekt mellett a minisztériumban stratégiai terv is készül a távmunka magyarországi elterjesztésére, amelynek része lesz az is, hogyan lehet a telekommunikációs szolgáltatókkal közösen olyan piaci környezetet teremteni, amelyik vonzóbbá teszi a távmunkát - emelte ki a miniszter.
Kiss Péter szerint a szolgáltatóknak is érdekük a díjtarifa csökkentése, hiszen így nagyobb számban élnek a pályázók a távmunka kínálta lehetőségekkel, különösen akkor, ha a kormány is segíti e munkavégzési forma elterjesztését.
A miniszter európai uniós példákra hivatkozva elmondta: ott a munkavállalók 5-10 százaléka már távmunka formájában keresi meg a kenyerét, ami azt jelenti, ha Magyarországon ma ilyen arányú lenne ez a foglalkoztatási forma, akkor mintegy 2-400 ezer polgártársunk jövedelme származhatna a távmunkából.
Kiss Péter békéscsabai sajtótájékoztatóját megelőzően meglátogatta a Békés Megyei Munkaügyi Központ által szervezett Kezdőlépés elnevezésű, a pályakezdő fiatalok elhelyezkedését segítő állásbörzét, ahol a fiatalok több mint ezer álláshely közül válogathattak, és személyesen is tájékozódhattak a munkalehetőségekről. A programon közel 300 munkáltató képviseltette magát.