A helyettes államtitkár utalt arra, hogy a stratégia kidolgozásánál számba veszik az előző kormány kezdeményezéseit, s építenek más, összegyűlt tapasztalatokra is.
Bakonyi Péter a stratégiában szereplő feladatok között említette az informatikai infrastruktúra fejlesztését, a szélessávú internetelérés biztosítását, a digitális tartalom fejlesztését, az elektronikus közigazgatás kialakítását, az elektronikus gazdaság fejlődésének elősegítését és az informatikához kötődő kutatás-fejlesztés támogatását.
A helyettes államtitkár jelezte, hogy a feladatok nagy része webes technológiákra, alkalmazásokra alapul majd.
A fogyatékos emberek internetezésének támogatása, az önkormányzatok és az állampolgárok közötti kommunikáció megteremtése, az elektronikus piacterek és az elektronikus közbeszerzés kialakítása, valamint a digitális könyvtárak létrehozása mind a www elnevezésű, népszerű internetes technológiát követeli meg.
Bakonyi Péter felajánlotta a tárca együttműködését az újonnan megalakult W3C magyar irodának, amely a tapasztalatok összegyűjtésével jelentősen hozzájárulhat az információs társadalom fejlődéséhez.
Kovács László, a W3C magyar irodájának vezetője szólt arról, hogy a világon több mint 450 tagot tömörítő szervezet a webes tapasztalatok összegyűjtését és az egységes fejlődést kívánja elősegíteni.
A hardver- és szoftvergyártó óriásokból, bankokból, kormányügynökségekből, egyetemekből és kutatóintézetekből álló, nyolc éve alapított szervezetnek a Magyar Tudományos Akadémia 1995 óta tagja, ám a magyar irodát csak most nyitották meg, Kelet-Közép-Európában elsőként Budapesten.