Csengcsoun kívül a kínai hadiipar hagyományos fellegváraiban, így Pekingben, Hszianban és Nancsingban létesül informatikai hadviselési központ. E "technológiai anyahajókon" a szakemberek korszerű berendezések tízezreit használják laboratóriumok százaiban - írta a kínai hírügynökség.
Kína állítja ki, két és fél millió fővel, a világ legnagyobb létszámú állandó hadseregét, a kínai hadfelszerelés azonban nagyrészt silány és elavult. A kínai katonai vezetők az úgynevezett aszimetrikus hadviselés révén próbálják ledolgozni hátrányukat: számítógépes támadásokkal, elektronikus interferenciával és más informatikai hadviselési technikákkal igyekeznek kihasználni az ellenfél gyenge pontjait. Kínai katonai szakértők az amerikai technológiai fölényben látják a fő akadályt Kína regionális dominanciája előtt.
A világ legnépesebb országa idén 17,6 százalékkal 20 milliárd dollárra emelte a hivatalosan is bevallott katonai kiadásokat, melyek valóságos nagysága azonban külföldi szakértők szerint ennek akár ötszöröse is lehet. A katonai technológiai kutatóközpontok közvetlenül a vezérkari főnökségnek vannak alárendelve, ami jelzi a szektor által élvezett támogatás magas szintjét - állapította meg az AP.