A miniszter asszony aláhúzta: a végső cél az, hogy a szolgáltatók, illetve az érintett gyártók ne csak begyűjtsék az elektronikus hulladékokat, hanem bontsák szét az eszközöket, s veszélyességüknek megfelelően ártalmatlanítsák, illetve ha lehetséges, hasznosítsák újra.
A miniszter asszony kifejtette, hogy az elektronikus hulladékok, s így a használt mobil eszközök begyűjtésével kapcsolatban szakértői szinten folynak tovább a tárgyalások. Hozzátette: a minisztérium alapvető feladata az, hogy a begyűjtéssel és ártalmatlanítással kapcsolatos tevékenységet megfelelően szabályozzák.
Kóródi Mária utalt arra: a tárgyaláson mindhárom mobilszolgáltató vállalta olyan információs projektek kialakítását, amelyek a használt mobil készülékek, ezen belül pedig a használt akkumulátorok veszélyességére hívják fel a figyelmet. A miniszter asszony elmondta, hogy a felvilágosító kampányt azért szeretnék karácsony tájára időzíteni, mert ekkor nagyon sok mobil készüléket vásárolnak az emberek. A tárgyaláson elhangzottakat felidézve Kóródi Mária elmondta, hogy az év végén már várhatóan hétmillió mobil-előfizető lesz Magyarországon.
A miniszter asszony kifejtette: a mobilszolgáltatók a tárgyaláson jelezték, hogy vannak már kezdeményezéseik a használt mobilok és akkumulátorok visszagyűjtésére, ám az arány egyelőre nem éri el a 20 százalékot.
Az MTI kérdésére a miniszter asszony elmondta, hogy a tervek szerint a mobilhulladék visszagyűjtésével kapcsolatban tárgyalásokat folytat a készülékek gyártóival is a közeljövőben.