A szövetség korhatár jelölő logórendszere, a Pan-European Game Information (PEGI) egy olyan, önkéntesen alkalmazható rendszer, amely lehetőséget nyújt, hogy az európai országokban forgalomba kerülő, erőszakos jeleneteket tartalmazó játékokat a szülők távol tarthassák gyermekeiktől.
A jelölőrendszer létrehozását számos intézet, szervezet és politikai erő támogatta, így többek között az Európai Parlament is. A játékszoftverek kiadói szintén az új, egységes címkék mellett állnak, mivel elmondásuk szerint az egységes rendszer szükségtelenné teszi a saját megoldások kidolgozását.
A PEGI jelölőrendszer számos tényezőt figyelembe vesz az adott játékkorhatár jelölésének megállapításakor, úgymint az erőszak, erotika, szex, diszkrimináció, drogok, félelem, és a káromkodás gyakorisága, illetve foka a játékban. A rendszer 3+, 7+, 12+, 16+, és 18+ korhatár megjelöléseket tartalmaz. Azt, hogy az adott játék milyen besorolást kap, a játék kiadója, valamint egy külön szakbizottság együttesen fogja eldönteni.
Az ISFE szerint az európai játékszoftveripar tavalyi eladásai elérték a 6,6 milliárd dollárt, amely valamivel több, mint a globális eladások összértékének egyharmada. A szövetség szerint a számítógépes játékok eladásai 2003 végére elérik az évi 9 milliárd dollárt az öreg kontinensen. Fontos azonban megjegyezni, hogy a PEGI egyelőre önkéntes alapon fog működni, így az egyes játékkiadók nem lesznek kötelesek alkalmazni a rendszert.