Mint fogalmazott: Magyarországon rendkívül merev a foglalkoztatási struktúra, lényegében a hagyományos munkahelyek léteznek. Hiányoznak az alternatív munkalehetőségek.
A kormánynak az a szándéka, hogy az évtized közepére a foglalkoztatottaknak mintegy 4-5 százaléka távmunkás legyen - jelentette ki az államtitkár.
Jelenleg az összes foglalkoztatottnak alig 1 százaléka dolgozik így, miközben az Európa Unió országaiban ez az arány 13 százalék, az északi országokban pedig 25 százalék.
A távmunka elterjedésének jogi, pénzügyi, gazdasági feltételeit éppen ezért minél rövidebb idő alatt meg kívánja teremteni a kormány - mondta Csizmár Gábor.
Ugyanakkor szóba kerül majd az adójogszabályok módosítása is, hogy a munkáltatók is érdekelté váljanak - tette hozzá.
Idén a munkaügyi tárca, valamint az Informatikai és Hírközlési Minisztérium fél-fél milliárd forintot biztosít pályázat útján távmunkára - közölte Benedek András, az FMM helyettes államtitkára.
Mint fogalmazott: egy-egy új (táv)munkahely létesítésére 1-1 millió forint nyerhető el.
A pénz fele az infokommunikációs feltételek, számítógép-vásárlásra, internet-hozzáférésre fordítható, másik fele pedig az új munkahelyen alkalmazottak hat hónapra elegendő bértámogatására elegendő.
A pályázaton nyertesek kétszer 30 ezer forintot kapnak még általános és speciális képzésre is - fűzte hozzá.
A pályázati lapok a két minisztérium honlapjáról, interneten tölthetők le, a pályázatokat pedig december 15-ig lehet benyújtani.