Napjainkban a globalizáció, a világpiac minden eddiginél nagyobb mértékű kiterjedése, a rohamos, agresszív technológiai fejlődés más tényezőkkel egyetemben egyre keményebb piaci versenyt eredményez, miközben újabb és újabb versenytársak jelennek meg a piacon. Az éles verseny eredményeként a vállalatok számára a piaci igények rugalmas és sokszor rendkívül gyors követése, az innováció, a változtatás, az intenzív növekedés, a minőségi munkavégzés, az újabb, korszerűbb, kedvezőbb ár/teljesítmény/minőség rátájú termékek és szolgáltatások előállítása, a megfelelő választék biztosítása a túlélés záloga.
A kemény versenyben azok a vállalatok tudnak hosszú távon versenyképesek maradni, amelyek céljaik érdekében egyre jobban összehangolják, egyesítik erőforrásaikat, s megteremtik az üzleti stratégia, az emberi erőforrások, a munkafolyamatok és az információs rendszerek összhangját. Noha a technológia megújítására irányuló kiadások a nehéz gazdasági körülmények között néhány céget nehéz döntés elé állítanak, a megfelelő technológiai partner kiválasztása éppen olyan döntés, amely versenyképesebbé teheti a vállalatot.
A tihanyi konferencián elismert szakértők, felső vezetők számoltak be tapasztalataikról, és mutatták be legújabb fejlesztéseiket. A konferencia plenáris ülésein az informatikai szektor új gazdaságban betöltött szerepéről, felelősségéről beszéltek, illetve az üzleti élet meghatározó szereplőivel való együttműködési lehetőségeket vázolták fel. Emellett természetesen az előadások kitértek a mySAP.com e-business platform által biztosított egyéb megoldások ismertetésére és az ágazati alkalmazásokra is.
A magyar Top 200-as vállalatok közel 60%-a - legyen szó bármely iparágról - használja eredményesen az SAP megoldásait. A konferencián esettanulmányokon keresztül mutatták be, hogy a mySAP.com e-business platform és iparági megoldásai hogyan segítik, támogatják a vállalkozások, intézmények tevékenységét, segítve ezzel versenyképességük megőrzését, piaci pozíciójuk megtartását. A résztvevők a harmadik nap végére választ kaphattak olyan kérdésekre is, mint hogy hogyan optimalizálható a technológiai befektetések megtérülése, hogyan integrálható optimálisan a back- és front-office működése, hogyan érhető el leghatékonyabban a piac, hogyan lehet javítani az ügyfélkapcsolatok minőségén, illetve hogyan növelhető a rövid és hosszú távú profitábilitás.
A rendezvény résztvevői között ott volt a Top 200-as vállalati kör döntéshozóinak többsége, így a Mol, a Matáv, a Pannon GSM, valamint az energiaszolgáltató és informatikai cégek felső vezetői is. A három nap alatt elhangzott előadások egyértelműen megmutatták, hogy az SAP a hardvergyártókkal - pl. a HP-vel, az IBM-mel, a Ciscóval és a Sunnal - karöltve olyan komplex megoldások kidolgozására törekszik, amelyek hozzájárulhatnak a vállalatok szervezeti hatékonyságának, piaci versenyképességének növeléséhez.