Mint Petro elmondta, a társaság szakértői azokon a gerinchálózatokon próbálták meg blokkolni a DNS szervereket elárasztó adattömeget, amelyek a számítógépek elérését biztosítják.
A mostani eset szinte pontosan egy hónappal azután történt, hogy hasonló támadás érte a DNS (Domain Name System - Tartománynév rendszer) root szervereket, amelyek a böngészőbe beírt domain neveket alakítják át a számítógépek által értelmezhető, számokból álló elérési címekre. Mivel a DNS root számítógépek a legfelsőbb szintű DNS szerverek, amelyekhez csak abban az esetben fordul a hálózat, ha alacsonyabb szinten nem sikerült megtalálni a domain névhez tartozó IP címet, a támadás nem járt sikerrel. Jelentősebb fennakadást okozott volna a támadás, ha a hackereknek mind a 13 DNS root szervert sikerül lebénítaniuk.
Petro szerint már folyik a nyomozás a mostani ügyben, de sem az FBI, sem a társaság két hálózati szolgáltatója, a WorldCom-féle UUNet, és a Verio nem kívánta kommentálni a történteket.
A támadók azonosítása szinte lehetetlen, mivel a szervereket elárasztó adatcsomagok hamis forráscímet tartalmaznak, és a támadás sem egy, hanem nagyszámú számítógépről érkezett. A támadás eszközéül használt számítógépek tulajdonosai ráadásul feltehetően nem is tudtak arról, hogy a hackerek mire használták fel korábban feltört rendszerüket.
Petro szerint azonban mindenképpen meg kellene találni a támadókat, mivel a vállalati számítógépek után immár az internet alapjául szolgáló rendszereket célzó hackerek egyre nagyobb veszélyt jelentenek. "Amikor megbénítják az Amazon.com-ot, az csak az Amazont érinti. Amikor viszont lelassítják, illetve esetlegesen lehetetlenné teszik a .com, .org, és .net tartományok elérését, az már komoly probléma."