A cégtörténet menüpontja a TMC-nél kicsit nagyobb teret szentel a SEIKO márkának, és hát ez már csak azért is jogos, mert tíz esztendő helyett 121 évet kell áttekinteni. Csak a főbb évszámok:
1881 - a cég alapítása K. Hattori and Co. Ltd néven;
1892 - a falióragyártás megkezdése;
1921 - a karóragyártás megkezdése;
1924 - a SEIKO márkanév megjelenése;
1965 - a világ első kvarcstopperórájának bemutatása;
1969 - a világ első kvarckarórájának bemutatása;
1972 - a világ első női kvarckarórájának bemutatása;
1973 - a világ első digitális kvarckarórájának bemutatása;
1982 - a világ első tv-képernyővel kombinált karórájának bemutatása;
1982 - a LORUS márkanév bemutatása;
1984 - a világ első számítógéphez csatlakoztatható karórája;
1988 - a világ első generátorral működő automata kvarckarórája;
1994 - a KINETIC szerkezet bemutatása;
1998 - a világ első KINETIC chronograph karórájának bemutatása.
Az új évezred még nem hozott új technológiát, de üzleti sikert igen: az idei labdarúgó-világbajnokság hivatalos időmérője a SEIKO volt, és a téli olimpián is főszereplővé vált.
A SEIKO soha nem tartozott a feleslegesnek is minősíthető luxuskategóriába, ugyanakkor mindig megvolt a maga értéke, amit a megbízhatóság, a minőség alapozott meg. Ezért nem úgy hamísították, ahogy a Rolexet vagy az Omegát, hanem ügyeltek bizonyos részletekre: a nyolcvanas években Magyarországon is kapható, SFIKO feliratú hasonmások végül is megkülönböztették magukat az eredetitől, ám azok, akik nem figyelték meg alaposan a számlapot, bizonyosan nem vették észre a hiányzó vonalkát... Egy barátom erre építette udvarlási stratégiáját: minden újdonsült barátnője számára volt egy frissen vásárolt, olcsó SFIKO-ja, amelyet a megfelelő pillanatban dühösen csatolt le, és hajított ki a száguldó kocsi ablakán, szótlanul érzékeltetve, hogy ha már egy SEIKO is megáll (vagy késik, vagy siet), akkor vége a világnak... Nos, nem sok hölgy akadt, aki eme grand seniori non chalance szemlélőjeként estére ne adta volna meg magát...
A SEIKO-t a fenti történet ellenére sem nevezhetjük "nőző" órának, hiszen nagyon szép női, sőt azon belül ékszer jellegű darabokat is kínál a gyár, ráadásul elviselhető áron. Ha azonban nem keressük meg a seiko.hu oldalon ezeket a speciális csodákat, hanem egyszerűen csak magunk elé képzelünk egy ilyen időmérőt, akkor az inkább a márkanév vonalait tükröző, férfias egyszerűségű és racionalitású, letisztult formavilágot idézi elénk, amelyben még a műszaki újítások, csodák is csupán a háttérben bújnak meg. A SEIKO sok szabadalmának egyike, hogy korszerű órái azt is érzékelik, ha tulajdonosuk éppen levetette, és egy fiókba helyezte őket: ilyenkor a számlapon pihennek a mutatók, s nem fogy feleslegesen az elem energiája. Majd amikor újra megmozdítjuk a karórát, minden mutató a helyére áll, a szerkezet elkezd járni, hogy mindaddig, amíg mozgásban van, megint pontosan mutassa a pihenő alatt csak "fejben" mért időt. Ezt a KINETIC elnevezésű megoldást megtalálhatjuk a TMC által forgalmazott LORUS órákban is, ami nem csoda, hiszen a LORUS úgyszintén a SEIKO márkaneve, elsősorban az olcsóbb kategóriákban.