"Nem tudjuk pontosan, milyen termékek születnek majd ebből a projektből, de a szoftver kezdetleges változatának forráskódját jövő tavaszig el szeretnénk készíteni" - mondta a Sony szóvivője. "Ha komolyan gondoljuk, hogy a szoftvert beépítjük jövőbeli eszközeinkbe, gyorsan kell cselekednünk." A Matsushita szóvivője szerint a két cég jövő márciusig kötött megállapodást a közös fejlesztésekről, de ezt a felek a későbbiekben várhatóan meghosszabbítják.
A két cég egy új ipari fórumot kíván létrehozni a szoftvernek, hogy más gyártók körében is népszerűsítsék a megoldást.
A Sony már jelenleg is alkalmaz Linux szoftvert Cocoon elnevezésű, internetre kapcsolt merevlemezes videofelvevőjében, amely önállóan képes többek között letölteni az aktuális műsort, és felenni azokat a programokat, amelyek megfelelnek a felhasználó ízlésének, az ötlet tehát már nem teljesen új. A japán cég szóvivője azonban tagadta, hogy a társaság által fejlesztett Linux-alapú megoldások a Microsoft Windows CE operációs rendszerének állítanának konkurenciát.
A Sony vezetői szerint az új eszközök már a PC-k utáni kor első hírnökei, amelyek a személyi számítógép közbeiktatása nélkül kapcsolódnak fel a világhálóra. A társaság szerint ezzel a szórakoztatóelektronikai társaságok az olyan PC-óriások, mint az Intel és a Microsoft egyeduralma után ismét előtérbe kerülhetnének.
A Sony és Matsushita cégek közösen fejlesztett szoftvere a megjelenést követően szabadon hozzáférhető, felhasználható és módosítható lesz.