A megállapodás szerint a Microsoft lehetővé teszi egyes köztes alkalmazások (middleware), mint például az Internet Explorer, az Outlook Express, valamint a Windows Media Player elrejtését, illetve azok rivális megoldásokkal való helyettesítését a Windows-ban.
Az egyezség ellen most a Computer and Communications Industry Association, illetve a Software and Information Industry Association szövetségek kívánnak fellebbezni. A két szervezet egyébként már régóta ellentétben áll a szoftveróriás Microsofttal, és folyamatosan szigorú szankciókért lobbizik az amerikai kormány köreiben.
"Miután figyelmesen végigolvastuk, és elemeztük Kollar-Kotelly bírónő határozatát, azt a következtetést vontuk le, hogy a megállapodás nem szolgálja a közérdeket. A fellebbezésünkkel azt szeretnénk elérni, hogy a döntést újra felülvizsgálják" - mondta Ken Wasch, a Software and Information Industry Association elnöke.
A megállapodás elleni, újabb fellépésről kérdezve Jim Desler, a Microsoft szóvivője elmondta, széles körben elismert tény, hogy Kotelly bírónő döntésének meghozatalakor rendkívül alaposan átvizsgálta az ügy összes fontos kérdését.