Szerdán a Financial Times is beszámolt arról, hogy a Vivendi Universal eladja magyarországi leányvállalatát, a Vivendi Telecom Hungaryt az amerikai AIG Global Investment és a brit GMT Communications Partners alapkezelőnek. A cikkíró, Robert Wright szerint a VTH megvásárlóit valószínűleg az a kilátás vonzza, hogy a szocialista vezetésű kormány alatt javulni fognak a szabályozási feltételek a távközlésben. A kormány azt ígérte, hogy jobb feltételeket teremt a piacon uralkodó Matávval versenyző kisebb cégeknek.
A Financial Times a Népszabadság jelentésére hivatkozva megjegyezte, hogy ugyanez a konzorcium érdeklődik a PanTel többségi részesedése iránt is, amely most a holland KPN távközlési cég tulajdonában van. A KPN régebb óta próbálkozik PanTel-részesedése eladásával, és ha létrejönne az ügylet, a magyarországi vállalat erősebb versenytársa lenne a Matávnak - írta a brit ütleti lap.
Egy neve elhallgatását kérő elemző azonban kételyeinek adott hangot a Financial Timesban azzal kapcsolatban, hogy a tulajdonosváltás valóban erősítené-e a Matáv versenytársait a helyi és a nemzetközi távolsági hívások piacán, ahol csak tavaly januárban szűnt meg a legnagyobb magyar szolgáltató monopóliuma.
A kulcskérdés valószínűleg továbbra is az lesz, hogyan alakulnak az összekapcsolási díjak, azok a hatóságilag szabályozott tarifák, amelyeket a szolgáltatók az egymás hálózataihoz való kapcsolódásért számítanak fel. A jelenlegi szabályozás szerint ezek viszonylag előnytelenek az olyan vállalatok számára, mint a Vivendi Telecom Hungary - írta a Financial Times.