"Amennyiben a biztonságot nem a chipen belül biztosítjuk, kommunikálni kell a titkosítást végző chippel, amely egy sebezhető pont lehet a rendszerben" - mondta Matthew Perry, a Transmeta elnök-vezérigazgatója. "A titkosítási megoldások chipbe integrálásával sokkal nagyobb biztonság érhető el" - tette hozzá Perry.
Mint a processzorgyártó egyik képviselője elmondta, a társaság már megkapta az új TM5800 változat első működő prototípusát szerződéses chipgyártó partnerétől, a tajvani TSMC-től. Az új technológia lehetővé fogja tenni a felhasználók számára, hogy a bizalmas információkat, mint amilyenek például a különféle jelszavak, a processzoron belül titkosítva tárolják el.
A processzor amellett, hogy növeli a titkosított információ biztonságát, egyúttal jelentősen fel is gyorsítja a titkosítási műveletet, amely így nem csökkenti a rendszer teljesítményét.
A Transmeta mellett a rivális Intel is annak a Trusted Computing Platform Alliance szövetségnek a tagja, amely a processzorokba integrált titkosítási megoldások fejlesztésével foglalkozik.