Az enyingi üzemben végleg felszámolják a termelést, a gyárépületet várhatóan értékesítik.
A foglalkoztatási szempontból hátrányos helyzetű kistérségben jelenleg 1500-1600 a regisztrált állástalant tartanak számon, az elbocsátásokat követően 15 százalék fölé emelkedhet a munkanélküliségi ráta.
Az enyingi és a veszprémi kábelkonfekcionáló munkahelyek megszüntetésére azért kényszerült a cégcsoport, mert üzleti partnere, akinek a megrendelésére a bérmunkát végezték, volumencsökkenés miatt saját magyarországi gyáraiba, illetve más országba telepíti át a tevékenységet.
A kábelkonfekcionáló munka felszámolásával gyakorlatilag teljesen megszűnik a bérmunka a Videotonnál, ilyen jellegű tevékenységre a jövőben legfeljebb csak a cégcsoport - jelenleg 700 munkást foglalkoztató - bulgáriai gyárában kerülhet sor.
A bérmunka megszűnése nem érinti számottevően a Videoton cégcsoport árbevételét, mivel míg korábban a bevételének egyötöde, tavaly már csak alig négy százaléka származott bérmunkából.
A Videoton évek óta törekszik arra, hogy az alacsony hozzáadott-értékű termelési tevékenységet, a bérmunkát folyamatosan szakképzettséget és fejlett technológiát igénylő termeléssel váltsa fel.
Az IBM székesfehérvári gyárának bezárását követően a Videoton növelte üzletszerző tevékenységét, és több ígéretes üzleti tárgyalást folytat - tájékoztatott Sinkó Ottó.
A cégcsoport a munkahely megszüntetések ellenére továbbra is az egyik legnagyobb magyarországi foglalkoztató marad, az idén is tízezer embernek ad munkát.
A vezérigazgató-helyettes szerint a most bejelentetthez hasonló nagyságrendű létszámleépítést nem tervez a cégcsoport, a megrendelések szezonális csökkenése miatt azonban kisebb elbocsátások még elképzelhetőek.
Az idén a tavalyinál mintegy 10 százalékkal kisebb árbevételt, és változatlanul pozitív eredményt tervez a cégcsoport - mondta Sinkó Ottó.