A parlament gazdaságpolitikai és beruházásügyi bizottsága szerint viszont nincs szükség a távközlési cég magánosítására, hiszen az jövedelmezően működik. A korszerűsítés érdekében, külföldi tőke bevonására pedig az Ukrtelekom - hangzik a további érvelés - közös vállalatokat alapíthat.
A parlamenti bizottság állásfoglalásában hangsúlyozta: az állami vagyon értékesítéséről szóló törvény szerint a távközlési cégeket nem lehet privatizálni. Egy másik törvény értelmében pedig a telekommunikációs állami vállalatok tulajdonosváltását a parlamentnek jóvá kell hagynia. A bizottság végül azt is kifogásolta, hogy az elnöki ukáz nem pontosítja: a privatizációs bevételek mekkora hányadát fordítanák az elmaradt bérek és nyugdíjak kifizetésére, és mekkorát fejlesztésre.
Az Ukrtelekom mamutvállalat privatizációjának kérdése már két éve napirenden van, ám a parlament azóta sikerrel akadályozta meg a magánosítást. 1998 elején a miniszterelnök 3-4 milliárd dolláros hasznot remélt 25 százaléknyi részvény eladásából.