Thomas Raschke, az IDC program menedzsere "Piacok, veszélyek és a biztonság értéke: mit jelent mindez?" című előadásában adatokkal, ábrákkal és grafikonokkal illusztrálta az IT-biztonság "helyzetét". Paradigmaváltás zajlik le a vállalati IT-biztonság terén, egyre több cég méri fel biztonsági struktúráját, ilyen módon ez a szegmens Európában a 2002-es 5,5 milliárdról 2006-ra 12 milliárdra fog növekedni. Raschke szerint 2006-ra megduplázódhat nálunk is ez a piac, a cégek még többet fognak költeni a biztonságnövelésre.
Kollár László, a Microsoft Magyarország szolgáltatás üzletágának vezetője nem csak az MS, hanem az egész iparág problémájaként ismertetett szoftverbiztonsággal kapcsolatos kételyekről, cégének erre adott válaszáról beszélt. A Microsoft nemrég átmeneti stopot rendelt el minden munkájára és kötelező biztonsági tanfolyamra küldte a redmondi fejlesztő csapatot. "Időben hosszú menetelésnek" nevezte amíg a cég elér a jövőképét jelentő megbízható számítástechnikáig.
A sikeres IT biztonsági projektek bevezetéséről szólva, Haraszti Attila, a HP Magyarország szolgáltatási divíziójának üzletágvezetője többek között felhívta a figyelmet a kockázatok megismerésére, a kockázat és a csökkentésére szánt költség közötti egyensúly megteremtésére, a csak referenciával rendelkező külső segítség körültekintő kiválasztására, a balesetvédelmihez hasonlítható oktatásra.
A további előadások közül a Symantec (integrált megoldások), Synergon (humán tűzfal), Check Point (átfogó internetes biztonság), Baltimore Technologies (PKI), RSA Security (megbízható azonosítás) megoldásairól, valamint a TVK, Mol és a Matáv biztonsági gyakorlatáról hallhattak a konferencia résztvevői.