A 3,5 milliárd forint költségű programon belül a hét regionális információs iroda kialakítása 30 milliót tesz ki. A 2004 e-Magyarország pontnak a szakmai összefogása jelenti a regionális irodák egyik fő feladatát. Kiemelt feladatuk továbbá az uniós csatlakozásra való felkészülés elősegítése, a tájékoztatás, a csatlakozást követően pedig az uniós pályázatokról, ösztöndíjakról, munka- és tanulmányi lehetőségekről szolgálnak majd információkkal az irodák.
- Ugyanakkor informatikai szakmai műhelyeknek is tekintjük a régiós irodákat, ahol konferenciákat, szakmai fórumokat is szerveznek - hangsúlyozta a miniszter.
Utalt arra is: a múlt héten lezárult pályázattal 753 közösségi internet-hozzáférési hely már létrejött; 400 ilyen hely van a teleházszövetségnél is, amely hozzáférési pontok ugyancsak részei az e-Magyarország programnak.
A miniszter tájékoztatott arról is: tárgyalnak a Magyar Posta Rt. vezetésével, hogy a megszűnésre ítélt kis falusi posták közül minél több maradjon meg, és a postai szolgáltatás mellett lássák el a teleház jellegű, közösségi internet-hozzáférési hely szerepét is.
- Ha 600 kis postát tekintve 300 esetében megállapodásra tudunk jutni, akkor újabb 300-zal bővülhet az e-Magyarország pontok száma - jegyezte meg az informatikai tárca vezetője. Bejelentette: ősszel további, közel ezer e-Magyarország pontra is kiírják a pályázatot.
Az IT Információs Társadalom Kht. Közép-dunántúli Regionális Irodájának a megnyitójával egyidejűleg tartották az e-Magyarország konferenciát.
Mohácsi Béla, az Informatikai és Hírközlési Minisztérium helyettes államtitkára hangsúlyozta: az információs társadalom nem azt jelenti, hogy naponta 5-6 órát üljünk valamennyien a számítógép előtt. Akkor beszélhetünk működő e-Magyarországról, ha mindenki teszi a maga dolgát, csak az informatikai eszközök felhasználásával sokkal hatékonyabban.
Friedler Ferenc professzor, a Veszprémi Egyetem tanszékvezetője a fórumon közölte: a kormány február elején úgy döntött, hogy Veszprémben műszaki-informatikai kar alakul.
Az egyetemen informatikai szak eddig is létezett; az oktatók kidolgozták már az e-közigazgatás tananyagát is, amit az új karon szeptembertől majd tanítani fognak.
A konferenciát záró beszédében Kovács Kálmán kiemelte: idén informatikai feladatokra, fejlesztésekre összesen 110 milliárd forint jut, egyrészt az informatikai tárca, másrészt a többi minisztérium költségvetéséből együttvéve.