"Bár rengeteg számítógépes hálózatot veszélyeztetnek közvetlenül az online támadások, a kritikus infrastruktúrák (például az atomerőművek, repülésirányító központok, banki és pénzügyi rendszerek) közül csak keveset fenyeget hasonló mértékű veszély" - jelentette ki Lewis. "A számítógépes hálózatok biztonsága egyre nagyobb problémát jelent a vállalatok számára, de a kérdés nemzetbiztonsági oldalát eltúlozzák."
Lewis azonban csak kevés példával tudja igazolni állítását, miközben más szakértők szerint a tények ennek éppen az ellenkezőjét támasztják alá. Brenton Greene, a kommunikációs hálózatok vészhelyzetben történő helyreállításáért felelős National Communications System igazgatóhelyettese egy közelmúltbeli interjú során úgy nyilatkozott, hogy a kritikus infrastruktúrák védelmét tekintve nem választhatók szét a fizikai és a cybertámadások: "A nagyobb fizikai támadások az online rendszerre is kihatnak, és fordítva."
Hasonló eredményre jutottak az Advisory Panel to Assess Domestic Response Capabilities for Terrorism Involving Weapons of Mass Destruction (tanácsadó bizottság a terrorizmus, illetve a tömegpusztító fegyverkezés elleni nemzeti védekezési képességek felmérésére) szervezet szakértői is. "Az internetet specializálták és elkülönítették, így látszólag csökkent a kritikus infrastruktúrák cybertámadás általi veszélyeztetettsége" - állította James S. Gilmore, a bizottság vezetője, aki szerint a cybertámadások ennek ellenére egyértelműen és igen komolyan veszélyeztetik ezeket az infrastruktúrákat.