Japánban mintegy 78 millió mobiltelefon-tulajdonos van, és ugyan csökkenő arányban, de még mindig nő a mobiltelefon-vásárlások száma. Ezt segíti a mobilinternetes szolgáltatások elterjedése, ami végezetül a mobiltelefont a mindennapi élet részévé teszi. A 2002-es pénzügy év folyamán 25,3 millió készüléket adtak el, úgy, hogy annak közel 60%-a cserekészülék volt. A cserekészülékek nagy részének környezetbarát megsemmisítése egyre nagyobb gondot jelent a gyártók és a forgalmazók számára egyaránt.
A DoCoMo kidolgozott egy olyan újrahasznosító programot, amivel a már használaton kívüli mobiltelefonok értékes alapanyagul szolgálhatnak az újabb készülékek gyártásához. Az alapanyagok között megtalálhatjuk a vörösrezet, az aranyat, az ezüstöt és még több nemesfémet. A DoCoMo Group ezek mellett az újrahasznosítási programban arra törekszik, hogy a műanyagok jelentős részét is feldolgozza, illetve kommunikációs kampányaiban és akcióiban rávegye a lakosságot, hogy ne dobják el feleslegessé vált készülékeiket, inkább adják le a gyűjtőhelyeken, vagy számíttassák be új készülék vásárlásakor.
A vállalat az említett programot négy alapelvre építi:
elkötelezettség a mobiltelefonok begyűjtése és újrahasznosítása iránt,
kezdeményező magatartás a mobiltelefonok újrahasznosítására,
100%-os felhasználási technológia, mely számos előnnyel jár és költséghatékony,
mindenkit bátorítani (akár magánszemély, akár vállalat vagy versenytárs) az újrahasznosításra.
Magyarországon a Westel már több mint egy éve gyűjti és 500 Ft/darabáron beszámítja a működésképtelen akkumulátorokat új készülék vásárlásakor.