Pataki Dániel, az IHM helyettes távközlési államtitkára négy kiemelt célt említett,amelyekre koncentrálva végzik el a hírközlési törvény módosítását, ezek: EU-jogharmonizáció, kodifikáció; új egyetemes szolgáltatások létrehozása; intézményrendszerrel kapcsolatos feladatok; modellváltás az internet szolgáltatásban (elsősorban a távközlési és internet szolgáltatók egymás közötti viszonyában). A jelen lévő szolgáltatók képviselői közül két szakembert kérdeztünk, ők mit változtatnának a törvény módosítása során.
Antonio Felizardo, a Hungaro DigiTel vezérigazgató-helyettese szerint a törvény módosításával az eddigi,nem kellően átgondolt, a JPE szolgáltatók piaci erejét még inkább erősítő, a különböző távközlési alapokba való folyamatos befizetések módszerén úgy szükséges változtatni, hogy az adott piacon érdekeltek csak arra a körre legyenek a befizetésekre kötelezve, más körbe ne kelljen befizetniük. Vagyis ne a kisebb szolgáltatókkal finanszírozzák a nagyobb JPE-k további piacerősödését.
S. Tóth Ferenc, a Magyar kábeltelevíziós és Kommunikációs Szövetség elnöke úgy nyilatkozott, hogy a hírközlési törvény (hkt) küszöbön álló módosítása nem nélkülözheti a vezetékes műsorelosztó hálózatok (CATV) minőségének a vizsgálatát és ezen keresztüli fejlesztését, s mindezeket az új hkt végrehajtási rendeleteitől várja.