Megnyitották a magyar technológiai központot a virginiai Viennában
forrás Prim Online, 2003. október 2. 11:16
Ünnepélyes keretek között nyitották meg október elsején Virginiában az úgynevezett HTEC (Hungarian Technology Enterprise Center) irodát, amelynek küldetése, hogy segítse a magyar technológiai cégek bejutását az amerikai piacra. Az iroda amerikai létrehozói az American Hungarian Executive Circle tagjai, olyan magyar (vagy magyar származású) szakemberek, akik amerikai nagyvállalatoknál vezető pozíciókba kerültek, és kapcsolatrendszerük átszövi az amerikai gazdaságot.
Az ünnepélyes megnyitón hazánkat Simonyi András nagykövet, Csepeli György, az IHM államtitkára, Kürti Sándor, az IVSZ alelnöke és az amerikai piacra aspiráló más cégek vezetői képviselték. A megjelentek között ott voltak az Egyesült Államok fő hivatali tisztségviselői, közöttük a Fairfax Megyei Gazdaságfejlesztési Hatóság elnöke és ügyvezetője, Gerald L. Gordon is.
"A találkozó hangvétele szívélyes és ünnephez méltó volt. A virginiai csúcstechnológiai közösség egyértelműen befogadta Magyarországot" - nyilatkozta munkatársunknak Arpad G. Toth, az American Hungarian Technology Center igazgatóságának tagja (aki Horváth Lászlóval, az ActiveMedia igazgatójával és Geroe Mihallyal, a Williams Mullen Clark & Dobbins jogászvállalat partnerével és másokkal közösen) sokat tett az IHM védnöksége alatt megnyíló első HTEC Office létrehozása érdekében.
"A következő teendő a küldetésre megfelelő vállalatok és jelöltek kiválasztása." - folytatta Tóth Árpád. -"Nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy csak és kizárólag a legjobb ötletek és legtehetségesebb, illetve legkitartóbb munkavégzésű egyének esélyesek a sikerre. A feladat olyan kutatási témák kialakítása, melyek elnyerhetik az Egyesült Államok kormánya pénzügyi támogatását; olyan új termékek és szolgáltatások kidolgozása, melyek kielégítik az egyesült államokbeli piaci igényeket. Azonnali jutalom helyett azonban tehetséges tudósok és hozzáértő mérnökök által végzendő kemény munkát várhatunk. A csúcstechnológiát fejlődésén belül kell szemlélnünk. Az első fázis a jelen ünnepséggel megvalósult. A második fázis, 'a hajót vízre bocsátjuk', melyben a siker záloga a teljesítmény, kreativitás és jól végzett munka lesz. Mindnyájunk összefogására van szükség egy valódi, a magán és közszféra között megvalósítandó eredményes együttműködés érdekében."
Az állami támogatás lehetőségeiről Suhajda Attila az MTI-nek a következőket mondta: "A magyarországi kis és közepes vállalkozások segítését célzó programban a
cégek három év alatt maximum 100 ezer euró értékben kaphatnak piacra jutási
támogatást, ha a költségek felét maguk állják. A pályázók a támogatást nem
pénzben, hanem szolgáltatásokban kapják. A HTEC a magyar cégek számára is
elérhető oktatási hátteret szeretne biztosítani a virginiai George Mason
Egyetem segítségével, amelynek Incubator America programja több mint 120
tanfolyamot kínál az amerikai piacra induló vállalkozásoknak."
Az első amerikai magyar technológiai centrum magyarországi bemutatkozása az október 28-29-én Tihanyban megrendezésre kerülő Internet Hungary konferencián lesz, amelyen Tóth Árpád személyesen is előad, és találkozik a lehetőség iránt érdeklődő cégek képviselőivel.